Účinky farieb LEDmasky

LEDmaska využíva 7 rozdielnych farieb svetla, pričom každé z nich má iné účinky, vďaka čomu viete riešiť široké spektrum problémov s pleťou a zlepšiť jej celkový vzhľad. Veľkou výhodou, okrem jej samotných účinkov je, že je určená na domáce používanie!

Červené svetlo – pôsobenie vlnovej dĺžky je 630 nm (nanometrov), zlepšuje aktivitu buniek, zrýchľuje metabolizmus, podporuje tvorbu kolagénu, odstraňuje pleťové škvrny, vyhladzuje vrásky, zlepšuje elasticitu pokožky.

Modré svetlo – vlnová dĺžka 470 nm (nanometrov), sterilizuje pokožku, ničí baktérie a má protizápalové účinky. Vhodné na akné. Toto svetlo sa odporúča používať cez deň alebo v ranných hodinách, nie pred spánkom.

Zelené svetlo – aplikovanie vlnovej dĺžky 520 nm (nanometrov) na pokožku napomáha jej neutralizácii a prispieva k rovnováhe pokožky.

Žlté svetlo – pôsobenie vlnovej dĺžky 590 nm (nanometrov) na pleť zlepšuje výmenu kyslíka v bunkách a dodáva im energiu, napomáha k zlepšeniu imunity pokožky.

Fialové svetlo – vlnová dĺžka 380-430 nm (nanometrov) predstavuje frekvenciu červeného a modrého svetla, čím dochádza k efektívnej kombinácii účinkov týchto dvoch vlnových dĺžok, prejavujúcej sa predovšetkým pri liečbe akné, úprave a zlepšovaní vlastností pleti.

Zeleno-modré svetlo (tyrkysové) – vlnová dĺžka 500-520nm (nanometrov) táto kombinácia vlnových dĺžok zvyšuje bunkovú energiu, bunkový metabolizmus a celkovo podporuje vitalitu pokožky.

Laserové (biele) svetlo – vlnová dĺžka 380-730 nm (nanometrov) preniká hlboko do pokožky, čím prispieva k zrýchleniu metabolizmu živých tkanív, pôsobí proti ochabnutiu pleti a prispieva k jej celkovému omladeniu.